Наречена і наречений – Амедео Модільяні

Наречена і наречений   Амедео Модільяні

Модільяні частіше писав індивідуальні портрети. Ця картина є одним з рідкісних винятків. Поет Жан Кокто стверджував, що сюжет навіяний образом пари нуворишів, яку Модільяні побачив на вулиці. Обидва елегантно одягнені. На чоловікові вечірній костюм з високим білим комірцем і краваткою-метеликом.

Під верхнім краєм картини видно ободок його капелюха. Сережки жінки трохи більше, ніж могла б дозволити їй елегантна скромність. Пара виглядає дуже крикливо, щоб претендувати на повну серйозність. Різниця у віці, можливо, підкреслює іронію назви картини. Пара з старіючого ловеласа і молодий утриманки є поширеним мотивом у живопису. Незвичайним в композиції картини є і те, як розташовані фігури.

В нижньому лівому куті видно тільки голова і плечі жінки, тоді як чоловік у правій частині картини зображений від грудей до голови, а його верхівка не вміщується на полотні. Ясно видно чергування “порожнього” простору та більш детально промальовували частинами. Геометричні спрощення осіб говорять про вплив кубізму і, в той же час, нагадують строгість африканських масок – пристрасного захоплення Модільяні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)