Викрадення Ганімеда (Ганімед в пазурах орла) – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Викрадення Ганімеда (Ганімед в пазурах орла)   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського живописця Рембрандта ван Рейна “Викрадення Ганімеда”. Розмір картини 171 x 130 см, полотно, олія. Згідно міфології, син царя Троя Ганімед, з-за своєї незвичайної краси ще дитиною був викрадений богами на небо, де став улюбленцем і виночерпием Зевса.

За іншими переказами, сам Зевс наказав своєму орлу викрасти Ганімеда. Так як Ганімед в якості атрибута має при собі посудину, то його ототожнювали з божеством Нілу; древні астрономи помістили його в сузір’ї Водолія. З зображень Ганімеда відома ватиканська статуя : Ганімед, тримає пастушачий ціпок, несеться орлом Зевса на небо; а також статуї Карстена і Торвальдсена.

У середині 30-х років 17 століття поряд із замовленими роботами Рембрандт пише картини, що виникають за його власним бажанням, частково вони призначалися для продажу на вільному ринку, але крім того були і результатом його самовираження, результатом полеміки автора з проблемами мистецтва і життя.

Такими біблійними і міфологічними розповідями, як “Викрадення Ганімеда”, “Жертвоприношення Авраама” , “Засліплення Самсона” або “Валтасар” Рембрандт, пристосовуючись до пануючого в Південних Нідерландах придворному бароко, націлюється на існуючі інтереси художнього ринку.

По своєму світогляду, Рембрандт, насамперед, глибокий реаліст: реалізмом пройняті всі його роботи, незалежно від того, з якої області художник черпав для них сюжети. Навіть в картинах міфологічної тематики Рембрандт не відрікається від дійсності, живописець у своїх полотнах являє античних богів і богинь у вигляді сучасних йому голландців і голландок.

Більш того, в деяких картинах подібного роду, Рембрандт як би намагається відкинути від себе всяке уявлення про властиву грецьким богам красу форм, і навмисно вдається в деяку карикатурність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Викрадення Ганімеда (Ганімед в пазурах орла) – Рембрандт Харменс Ван Рейн.