Саскія ван Эйленбурх – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Саскія ван Эйленбурх   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Саскія ван Эйленбурх”. Розмір картини 65 x 48 см, полотно, олія. Будучи чоловіком багатою патриціанки Саскії ван Эйленбурх, в 1638 році Рембрандту довелося з допомогою суду захищатися від закидів нових родичів, з яких деякі бачили у молодої подружньої пари “тільки художника і дружину художника” вони звинувачували його в тому, що він “марнотратством і самохвальством” розтратив спадщину Саскії, Рембрандт заявляв, що він “досить і більш того” зажиточен.

Вже в наступному році Рембрандт купує на вулиці Бреестраат, у багатому кварталі, розкішний будинок, за який він заплатив 13000 гульденів. У 1641 році в його рідному місті Лейдені друкується складене бургомістром ван Орлерсом “Опис міста Лейдена”, в якій Рембрандт ван Рейн возвеличується як один з “найвідоміших художників нашого століття”.

У 1642 році Рембрандт зміцнює своє становище монументальної композицією “Нічна варта”. Цей груповий портрет стрільців зовсім не викликав тієї бурі обурення громадськості, як ще недавно стверджували багато істориків; наявні свідчення підтверджують швидше протилежне.

Вісімнадцять багатих бюргерів Амстердама, колишніми замовниками картини, заплатили Рембрандту щонайменше 1600 гульденів.

Але в тому ж 1642 році помирає Саскія, залишаючи Рембрандту єдиного сина Титуса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Саскія ван Эйленбурх – Рембрандт Харменс Ван Рейн.