Портрет Яна Утенбогарта – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Портрет Яна Утенбогарта   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Портрет Яна Утенбогарта”. Розмір картини 130 x 103 см., дерево, олія. З переселенням Рембрандта в Амстердам наприкінці 1631 року його образотворча палітра невпинно розширюється.

Але пізно, вирішальною передумовою був той революційний переворот суспільних відносин, заново визначив місце м завдання мистецтва. Вже Ренесанс звільнив художника в Італії від оков середньовічної цеховщини, від уявлення про художника, як тільки працюючому в художніх формах ремісника, він був визнаний вільної, зобов’язаної тільки своєму таланту особистістю.

Голландський художній ринок 17 століття на відміну від феодальних меценатів кватроченто втягнув художника в пекельне коло високої кон’юнктури і депресії і кинув його та інших виробників товарів, все ще організованих у цехах і в члененних в міську громаду – гільдію, в реальне життя, обумовлену поневолює залежністю від ринку і значною мірою вільним способом виробництва.

На основі мінливої гри попиту і пропозиції, в умовах знову завойованої свободи виростало і нове самосвідомість художників, більш сильні натури з них, дивлячись на невиліковний світ, стали прислухатися тільки до власного морального судження, почували себе відповідальними лише перед власною совістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет Яна Утенбогарта – Рембрандт Харменс Ван Рейн.