Розбірлива наречена – Павло Федотов

Розбірлива наречена   Павло Федотов

Картина П. А. Федотова “Розбірлива наречена” зображує кумедну сцену сватання. Дія відбувається в розкішній кімнаті, стіни якої прикрашені картинами в позолочених рамах. Кімната обставлена дорогою різьбленими меблями, тут же стоїть клітка з великим папугою. У центрі картини та сама розбірлива наречена, яка сидить перед нареченим в пишному мінливому сукню. Вона вже не така молода, як раніше, таких жінок в ті часи зараховували до старих дів. Краса її вже зів’яла, а вона так і живе з батьками і не була заміжня.

Перед нею на одному коліні варто довгоочікуваний наречений. Він зовсім не красень, про яку дівчина мріяла в юні роки. Наречений горбатий, потворний і вже лисіючий. Він дивиться на наречену поглядом повним очікування. Чоловік бажає почути заповітну фразу: “Я згодна!”. На підлозі валяється його циліндр, рукавички і тростина. Відчуття, що він прибіг до нареченої, похапцем кинув свої речі на підлогу і чекає рішення розбірливою нареченої. Праворуч від нареченого маленька біла собачка, яка також, як і він чекає, дасть згоди вже не молода жінка. Комічність ситуації додають, судячи з усього, батьки нареченої, заховані за шторою і чекають відповіді. Вони вже зовсім зневірилися видати дочку заміж, і ось прийшов потенційний наречений, і батьки сподіваються на позитивну відповідь.

Всі перебувають в очікуванні рішення нареченої, адже від його слова залежить доля всіх присутніх. Вона не молода, всі претенденти на руку і серце вже давно одружені, а вона все чекала ідеал, якого так і не дочекалася. Тепер у неї немає вибору, доведеться виходити заміж за того, хто робить пропозицію або ж на все життя залишитися старою дівою. Як би ні був потворний наречений, розбірливою нареченій не з кого вибирати. Батьки це розуміють і з нетерпінням чекають її відповіді. Доля нареченої зумовлена, адже завдяки своїй чіткості у неї зовсім не залишилося вибору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Розбірлива наречена – Павло Федотов.