Алегорія правосуддя – Джорджо Вазарі

Алегорія правосуддя   Джорджо Вазарі

Розглядати це полотно можна годинами, настільки складна, заплутана і заповнена символами ця вкрай вигадлива багатофігурна композиція. В її центрі поміщена фігура жінки з оголеною груддю – символічне зображення Феміди, богині правосуддя, якій нічого приховувати або соромитися.

Ця жінка вбрана в досить оригінальний наряд, що має щось спільне з одяганням воїна – високі сандалі нагадують поножі, головний убір – пишно прикрашений шолом, а від пояса йдуть ланцюга, до яких прикута безліч фігур біля ніг Феміди. Ці безбожних нею люди – покаранние злочинці, чоловіки і жінки, изнивающие під тягарем своїх гріхів. Феміда не тільки є символом правосуддя, вона з усіх боків сама оточена складної, часом двояко толкуемой символікою. Однією рукою вона спирається на величезну птицю – страуса, символ відходу від проблем.

У цій же руці вона тримає тонкий жезл, увінчаний золотою фігуркою лева – це скоріше скіпетр, символ влади над усіма людьми. Іншою рукою Феміда вінчає вінцем юну дівчину з голубками в руках – це може бути символ Невинності, невинної жертви, або ж торжествуючої Справедливості. .

У той же час пара голубів означає подружню вірність і любов. Що стоїть за спиною Феміди фігура сивобородого старця ще більш цікава. На голові у нього крила, а це означає душу, життєву силу і надприродну мудрість. Ну, і трійця всюдисущих “путті” доповнює цю складну, але дуже цікаву і незвичайну картину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Алегорія правосуддя – Джорджо Вазарі.