Юдіф з головою Олоферна – Кристофано Аллори

Юдіф з головою Олоферна   Кристофано Аллори

Коли Олоферн вторгся в Палестину, молода красива вдова по імені Юдиф проникла в його табір, напоїла його до нестями і потім відрубала йому голову і принесла цей трофей до великої радості свого народу.

Ця сильна особистість приваблювала багатьох художників епохи Відродження. Вона змусила по-іншому поглянути на роль жінки, виявивши здатність до агресії і волю до перемоги – якості, які на той час вважалися невластивими жінкам. Юдифь у Аллори надзвичайно гарна: її обличчя чуттєво і в той же час суворо. Вона стоїть перед нами, явно усвідомлюючи себе героїнею, без праці домоглася своєї мети. Але чистота і витонченість жінки роблять невідповідність її зовнішності і вчинку ще більш тривожним і збудливим.

Відрубана голова жорстокого тирана – темна голова дикуна – виділяється на тлі парчевого наряду Юдіф і різко контрастує з її витонченою головкою. Відчуття контрасту посилюється завдяки тому, що художник розташував обидві голови майже на одній вертикалі. Обличчя літньої служниці створює контраст з особами Юдіф і мертвого Олоферна. Її повний побожного жаху погляд допомагає зрозуміти велике значення подвигу, який вчинила Юдиф.

Під пишними шатами вгадується тендітне тіло дуже молодої жінки, все ж таки зважилася на страшний вчинок. Її плаття виглядає дуже дорогим та розкішним. Аллори, послідовний адепт маньєризму, з задоволенням зображував пишність дорогих тканин, але в картині більше запам’ятовується простий головний убір, що обрамляє перелякане обличчя старої, помічниці Юдіф.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Юдіф з головою Олоферна – Кристофано Аллори.