Жінки, ощипивающие гусей – Макс Ліберман

Жінки, ощипивающие гусей   Макс Ліберман

Сама перша масштабна робота німецького художника з єврейськими коренями, Макса Лібермана. Полотно викликало неоднозначну реакцію: вчитель Лібермана сказав своєму учневі, що більше йому нема чому його навчити, публіка здригалася від огиди, дивлячись на настільки натуралістично виписану однотипну роботу, критики хвалили за техніку, а громадськість нагородила кліше: Ліберман – це художник, який малює потворність. Незважаючи на всі обурення сучасників, дуже скоро полотно було продано за досить пристойну суму.

Що ж притягує глядача в цій картині, що дивного знаходять шанувальники Макса Лібермана в його мистецтві цього періоду? Вражає реалістичність сюжету – майстер ілюструє звичайну роботу з ощипиванию гусей зі всієї реалістичністю, не романтизируя цей процес, не опускаючись до жалості або сентиментальності, знаходячи в цих простих сюжетах свою естетику і гідність.

На полотні ми бачимо людей у напівтемряві робочого приміщення, звично проводять час за своїм трудом: їх руху неквапом, доведені до автоматизму, особи спокійні, і навіть нудні. Робота виконана в темних тонах, дуже явно читається техніка виконання, властива історичної живопису, натуралізм.

Ця робота була написана в ранній період творчості художника – до його поїздки у Францію було ще далеко. Але вже в цій роботі майстра, якому судилося стати самим головним представником імпресіонізму не французького походження, читається бунт і новаторство – він хотів писати чесно і вільно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Жінки, ощипивающие гусей – Макс Ліберман.