Три віку жінки і смерть – Ганс Бальдунг

Три віку жінки і смерть   Ганс Бальдунг

Як пристрасно любив Грін життя, видно хоча б з того, наскільки його займала проблема смерті. У тісному зв’язку з проблемою смерті у Балдунга знаходиться і проблема чуттєвості. Він глибоко зацікавлений тілом, – як красою тіла, так і жахом його в’янення.

“Три віку жінки і смерть” – найвідоміша картина Ганса Бальдунга Гріна. Улюбленою темою художників різних епох було символічне зображення віку людини, молодості і старості, краси і в’янення людського тіла.

Зображені на картині алегоричні жіночі постаті змушують задуматися про швидкоплинність і безжальності часу: Дитинство у вигляді сплячого немовляти, квітуча Юність, потім виснажена Старість і, нарешті, Смерть у вигляді скелета з пісочним годинником.

У картинах Бальдунга Гріна роздуми про красу людського тіла майже завжди стикаються з жахливими образами смерті. “Смерть, смерть і знову смерть – писав Ганс Бальдунг Грін – білуваті стовщення, вузлуваті суглоби, вивороченное, похмуре безсоромність кульшових кісток. І на те, що колись було рукою, висів важкий золотий браслет вишуканого плетіння. Я залишився безгласний і нерухомий перед цими жебрацькими останками, перед цим страшним заходом людської плоті…”

До теми життя і смерті Ганс Бальдунг Грін повертався неодноразово. Ця тема дуже характерна для мистецтва Північного Відродження, але майстер висловив її найбільш повно і глибоко. У картині “Сім віків жінки і смерть” – ця тема досягла апогею. Перед нами низка жінок, що символізують земний шлях жінки. Якою б чарівною вона була в юності – старість з її потворністю і смерть неминучі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Три віку жінки і смерть – Ганс Бальдунг.