Психея показує своїм сестрам дари амура – Жан Оноре Фрагонар

Психея показує своїм сестрам дари амура   Жан Оноре Фрагонар

Сюжет цієї картини Фрагонар почерпнув з красивого міфу про кохання земної дівчини Психеї і бога кохання Амура. На полотні ми бачимо Психею, показує сестрам подарунки свого безсмертного коханого.

Сестри відчайдушно їй заздрять і думають про те, як би розбити її “незаслужене” щастя. Легке дихання Вже в початку 70-х років XVIII століття у мистецькому середовищі Франції з’явився вираз “написано а ля Фрагонар”. Це означає, що почерк художника в цей час став вже не тільки впізнається, але й користувався успіхом у наслідувачів.

Копіювати зриму манеру фрагонаровских галантних сцен було не так вже й складно – пишна, кілька декоративна рослинність, порцелянові лялечки-персонажі, лукаві Купідони на задньому плані. Проте зовнішні декорації – лише мала частина того, що ми називаємо стилем Фрагонара. І зовсім не в них, за великим рахунком, справа, а в стрімкості, одухотвореності, у тому, що легше полотна, фарб і навіть повітря. Та копіювати це неможливо. Постійний творчий пошук не давав Фрагонару зупинитися на чому-небудь одному – будь то галантний живопис, сентиментальні сімейні сценки або портрети-фантазії. Незмінним залишалося лише одне – його “легке дихання”. Вона відчувається у всіх кращих роботах Фрагонара.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Психея показує своїм сестрам дари амура – Жан Оноре Фрагонар.