Ворожка – Михайло Врубель

Ворожка   Михайло Врубель

Врубель любив подорожувати країнами. Він відвідав Рим, Мілан, Афіни та інші міста, але серце назавжди залишилося в столиці Росії – Москві. Такі поневіряння позитивно позначилися на роботах художника, залишивши палаючий слід в історії.

Картина “Ворожка” – один з таких творчих поривів. Відвідавши Іспанію, Врубель почав писати пристрасні полотна, повні почуттів і ніжності. Багато критики і історики вважають, що побачивши оперу “Кармен” художник в пориві почуттів створив дану картину.

В літературі, “Кармен” – це любовна повість, що розповідає про циганці і її коханому. Звідси і бере початок сюжет картини. Центром композиції стає ромале з незвично дикої і хижої зовнішністю, приховує багато секретів. Короткі волосся видають владну і сильну натуру, яка може за себе постояти. Про те ж говорить і мову тіла. Удавана м’якість положення тулуба протиставлені впевненим рук. Про її непостійність говорить дисгармоничная зовнішність і навколишня обстановка. Багаті килими не поєднуються з простеньким убранням дівчини, яка навіює думки про те, як вона сюди потрапила і звідки це все?

Народу циган завжди приписували магічні здібності. Тому, Врубель в руки дівчини вклав карти, які уособлюють зв’язок з кочовим народом. Щоб підсилити ефект, ворожка тримає таємничий піковий туз, передвіщає удар долі або далеку дорогу, повної небезпеки і труднощів. Жінка ніби в насмішку не дивиться на карти, відчуваючи прийшов до неї на міцність.

Символіку кольору можна знайти і тут. Наприклад, рожевий шарф, традиційно означає інфантильність, тут набуває інший характер: хитрість і підступність таємничої і непередбачуваною незнайомки. Вона має поглядом як красуня з гарему, яка бажає оволодіти майстерністю чаклунства.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)