Мовчання. Соловки. Лисичка – Михайло Нестеров

Мовчання. Соловки. Лисичка   Михайло Нестеров

Одна з кращих картин нестеровских “Мовчання”. Затока біля підніжжя Рапірної гори. Таємничий світ білої ночі. В нерухомих водах відображається темна, поросла лісом гора. Немов луна, повторюють один одного фігурки ченців у човнах, сивобородого старця і юнаки.

Стан природи чуйно уловлено художником, але він не йде за натурою пасивно. Нестеровское майстерність композиції тут проявляється в її лаконізмі, виборі великих планів, скупості узагальнюючих ліній. Майже буквальне повторення силуетів ченців використано Нестеровим як ритм в музиці.

Примітно, що в своїх роботах на “монастирські” теми Нестеров ніколи не зображував ні архієреїв, ні чудових служінь з їх пишними обрядами, ні стікали золотом церковних інтер’єрів. Відзначаючи характерні особливості релігійних полотен Нестерова, Дурилін писав:

“Своїх ченців-простецов Нестеров завжди виводить з келій, церков, монастирських стін – відводить їх у лісову глухомань і залишає там наодинці з їх молитвою, лицем до лиця з животворящої природою, наодинці з ялинками та березами, а в співрозмовники дає їм птицю та звірів… ця Тема була постійною, неотлучной від Нестерова темою – блаженного спілкування віруючої людини з природою”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мовчання. Соловки. Лисичка – Михайло Нестеров.