Портрет Олександра Сергійовича Пушкіна – Орест Кіпренський

Портрет Олександра Сергійовича Пушкіна   Орест Кіпренський

Напевно, кожному зі шкільної лави знайомий портрет знаменитого російського класика А. С. Пушкіна, який написав ще один великий творець Кіпренський О. А.. Хочеться своєю увагою висловити подяку живописцю, завдяки якому дійшов до наших днів образ генія. Кажуть, що сам Пушкін був задоволений цим твором живопису. Значить, художник постарався відобразити точність у портреті. Кого я бачу на картині? Я зі свого боку показую, що ціную здібності і таланти цих людей?

Якщо забути, що це портрет Пушкіна, і просто описати сам образ зображеного людини, то можна сказати щиро про почуття, викликаних картиною. По-перше, я бачу тут досить привабливого чоловіка, який явно стежить за своєю зовнішністю. Так і внутрішнім своїм шармом не може не сподобатися. Адже, насамперед очі на портреті сповнені якоїсь думки, ідеї, яка і є основою привабливості в усьому образі. У них є і почуття, щире, кличе кудись углиб, у потаємні мрії і загадки серця.

Голова зображена майже в профіль, що дозволяє краще розглянути далекі африканські корені цього чоловіка. Та й густе, кучеряве волосся не заперечують спорідненості з тієї сторони. І як все метиси, молодий чоловік володіє найкращими якостями зовнішності обох рас, зібрані воєдино. Руки складені. Але одна з них видно краще. Це доглянута, красива долоню, яка, можливо, славно служила своєму панові, працювала, поки не зробила його знаменитим. Одягнений молодий чоловік просто бездоганно. Дорогі, бездоганні, якісні речі прикрашають його зовнішній вигляд.

Але я вважаю, що не зовнішність головне в даному портреті, а внутрішній людина, легко впізнаваний за всіх деталей, які показують, наскільки яскравою людиною був поет. Тепер, читаючи що-небудь з творчої спадщини цього генія, мимоволі буде згадуватися його мрійливий погляд, горда постава, простота внутрішньої краси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Олександра Сергійовича Пушкіна – Орест Кіпренський.