Портрет архітектора Олександра Пилиповича Кокоринова – Дмитро Левицький

Портрет архітектора Олександра Пилиповича Кокоринова   Дмитро Левицький

Левицький завжди цінував у парадному портреті можливість показати велич людини, піднести його громадські гідності. Герой цього портрета – не просто відома людина, а державний діяч, ректор Академії мистецтв.

Уважний і спокійний погляд спрямований на глядача. Значимість цієї людини, його справжнє внутрішнє велич, тонко підмічені художником, переважують умовні прийоми парадності. Висока художність простежується у всьому в цьому портреті, починаючи від пози Кокоринова і його світлого особи, так і притягає увагу глядача, і закінчуючи дивовижно виписаної одягом.

У роботі чітко видно, що Дмитро Левицький симпатизує Кокоринову. Але на це є свої причини, головна з них зовсім не та, що Левицький створює картину на здобуття звання академіка. Кокорін – талановитий архітектор, благородний і високогуманна людина, що володіє широкими поглядами, і чудовий наставник талановитих учнів Академії.

Кокорін стоїть у невимушеній позі, поєднуючи в собі вишуканість і простоту. Як ніби забувшись, він відкидає підлозі дорогого каптана і зручно спирається рукою на спинку стільця. Вираз обличчя – ласкаве і кілька мрійливе. Воно позбавлене відтінку якоїсь світськості, погляд прямий і простодушний. Але, незважаючи на всю гадану невимушеність, глядач ясно розуміє, що перед ним непересічна особистість, а справжній майстер своєї справи і талановита людина.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет архітектора Олександра Пилиповича Кокоринова – Дмитро Левицький.