Портрет князя Олександра Борисовича Куракіна – Володимир Боровиковський

Портрет князя Олександра Борисовича Куракіна   Володимир Боровиковський

Вельми характерний для XVIII ст. парадний портрет Олександра Борисовича Куракіна. Боровиковський прагнув підкреслити високе становище замовника при дворі. “Чудовий”, “брильянтовий князь”, дак його називали сучасники, був пихатий і дуже любив замовляти свої зображення.

Художник написав царедворця в повний зріст і з усіма орденами. Розкішна довколишня обстановка передана з допомогою феєрверку сяючих фарб, яскравих, але гармонійних. Багато аксесуари пов’язані з Павлом I: його мармуровий бюст на столі, улюблений Михайлівський замок на задньому плані і на кріслі – мантія Мальтійського ордена, Великим магістром якого був імператор. Боровиковському довелося писати і самого Павла I. Так, у 1800 р. він створив великий парадний портрет імператора, не менш розкішний, ніж зображення його вельможі. Куракін Олександр Борисович, син гофмейстера князя Б. А. Куракіна від шлюбу з О. С. Апраксиной. У дитинстві виховувався з великим князем Павлом Петровичем. Завершив свою освіту в Лейпцігському університеті.

Після повернення з-за кордону жив у маєтку Надеждино Саратовської губернії. Павло I призначив його віце-канцлером і нагородив орденами Св. Володимира і Св. Андрія Первозванного. У 1799 був відсторонений від посади віце-канцлера, але в 1801 отримав її знову. У царювання Олександра I – канцлер російських орденів і член Державної Ради. За участю А. Б. Куракіна було укладено Тільзітський мир. У 1809-1812 – посол в Парижі. Кавалер всіх російських орденів. Гравірований Портрет І. Ф. Вендрамини в 1800-х і В. С. Клаубером.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет князя Олександра Борисовича Куракіна – Володимир Боровиковський.