Портрет княгині О. К. Орлової – Валентин Сєров

Портрет княгині О. К. Орлової   Валентин Сєров

В епоху розквіту генія Сєрова створений цей “найбільший шедевр” портретного живопису, за висловом В. Грабаря. Княгиня Ольга Орлова, до заміжжя Белосельская-Білозерська, належала до вищої петербурзької аристократії, свого часу вважалася однією з найбільш елегантних жінок Петербурга. Про її прийомах і витратах на туалети і капелюхи тоді ходили легенди.

Вічно оточена натовпом шанувальників, вона стала об’єктом уваги Сєрова в 1910 році. Зрештою, художник домігся її згоди позувати. Він побажав написати її в образі знатної дами – в прекрасною капелюсі за останньою паризькою модою, з оголеними плечима, у світлому платті, прикритому соболиним манто. Сєров готував цей портрет протягом усього 1910 року і 2 місяців 1911 року.

В результаті вийшов портрет не викликав захоплення ні у 1 з шанувальників Орлової. І вона пожертвувала картину в Російський музей Олександра III. Тим не менш, для мистецтвознавців це полотно – велика цінність, показник того, що Сєров, нарешті знайшов “той “великий стиль” стиль ошатного портрета”, причому не запозичив його у портретистів початку століття – Боровиковського, Левицького.

Цей стиль, народжений з жізнеощущенія художника, тим цінніша, що був не надуманий, а краще відчути і знайдений інтуїтивним шляхом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет княгині О. К. Орлової – Валентин Сєров.