Вид Петербурга – Іван Айвазовський

Вид Петербурга   Іван Айвазовський

Маловідома глядачеві картина Івана Айвазовського “Вид Петербурга” відноситься до пізнього періоду творчості автора. Творчість Айвазовського – мариніста пов’язано безпосередньо з морем. Винятком є деякі інші його полотна. На картині “Вид Петербурга” зображено не море, а річка Нева, яка займає більший простір на полотні. Річку стримують лише береги і збудовані будинки.

Похмуре небо немов зливається з водою, що навіть не можна точно побачити цей перехід між ними. Призахідне сонце злегка освітлює відбите у воді небо, яке затягують хмари. Річка й небо написані практично однаковими відтінками – бірюзовими і світло-сірими.

Водна поверхня домінує, як і в інших творах майстра. На березі можна побачити обриси найвідоміших будівель Петербурга – Біржі, Петропавлівського собору, чудового Зимового палацу. Але міць річки перевершує велич цих будівель. На картині можна побачити вітрильники, пливуть і пришвартовані до берега, невеликі човники, пліт, яким керує керманич. Керманич повинен володіти хорошим вмінням, судячи за кількістю суден.

Картина передає основні визначні пам’ятки Петербурга – прекрасні пам’ятники архітектури, кораблі на пристані і, звичайно, Неву.

В Петербурзі відбулося становлення як художника Айвазовського, і завдяки цьому зв’язку майстри з цим красивим містом ми можемо побачити на полотнах природу, велич, красу цієї природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)