Місячна ніч. Купальня у Феодосії – Іван Айвазовський

Місячна ніч. Купальня у Феодосії   Іван Айвазовський

Великий російський живописець Іван Костянтинович Айвазовський написав картину “Місячна ніч. Купальня у Феодосії” в середині 18 століття. На картині я бачу спокійне нічне море, освячене яскравим, але при цьому розсіяним світлом повного місяця, пробивається крізь легкий серпанок хмар. Безбережна тиха гладь моря, з’єднується з чорним нічним небом, що займає більше половини картинного полотна, створює відчуття таємничості і умиротворення.

На передньому плані, на причалі варто крихітний будиночок з відкритими дверима, через яку виривається приглушене світло. Це, по всій видимості, купальня. Через відчинені двері бачу жіночий силует. Мабуть, це молода купальниця, яку привертає нічне море. Вона сидить на стільці в довгому світлому платті. У неї темне волосся, руки складені на колінах. Волосся зібране ззаду в акуратну шишку. Місячна доріжка ніби підсвічує вітрильники зі спущеними вітрилами і набережну, на якій проглядається невиразний силует.

Швидше за все, це молодий рибалка, закоханий у море. Вдалині, на схилі пагорба видніються затишні маленькі будиночки. Вікна в них темні, їх мешканці давно вже лягли спати. Самі пагорби густо покриті деревами, і вигляд їх дарує відчуття казкової чарівності. Нічним морем, немов морська русалка, залишаючи за собою брижі, пливе жінка. По моді того часу, вона купається у довгій білій сорочці. Судячи з усього, це вона скористалася будиночком і потім кинулася в свій нічний заплив. І, мабуть, це її чекає дівчина, що сидить у будиночку купальні. Небо, чим вище, тим виглядає темніше і непрогляднее.

І взагалі вся картина написана так, що, чим ближче до центру, тим чіткіше прописані деталі, тим яскравіше і світліше фарби. Ця картина, безсумнівно, вважається однією з видатних робіт художника В. К. Айвазовського.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)