Вид Тифлісу – Іван Айвазовський

Вид Тифлісу   Іван Айвазовський

“Вид Тифлісу” – один із пейзажів Айвазовського, написаного в 1869 році. На картині зображений південний місто Тифліс з унікальною для нього природою. На горизонті можна побачити прекрасні величні гори, які створюють у пейзажі особливий колорит. Небо урочисто і велично, воно ніби зливається з силуетом гір. На передньому плані розташована група людей.

Сонце пробивається крізь хмари, і надає їм казковий вигляд. У центрі стримлять своїми стрункими вершинами два дерева. Картина наповнена життєрадісними кольорами. Тут переважають насичено-зелені і золотисто-жовті відтінки.

Картина являє собою міський пейзаж, і вдалині видніються обриси знань. Завдяки цьому ми можемо уявити, як виглядав Тифліс під час написання картини. Грандіозні гори, соковита зелень – все це характерно для природи Тифлісу, яка проживає особливе життя. Людина знаходиться в повному єднанні з природою, яку можна відчути дивлячись на цей пейзаж.

Деталі в картині дуже важливі, вони підкреслюють грандіозність цієї повсякденному картини. Художник передає своє ставлення до побаченої їм природі. Картина немов випромінює особливу світіння. Художник відчував радість, при зображенні цього красивого південного міста.

Відомо, що Айвазовський створював дивовижні пейзажі, кожен з яких – особливе велике творіння майстра, наповнене глибоким змістом. Картини художника створюють певний настрій і тому вони володіють незвичайною силою. Навіть у звичайних сюжетах розумієш, як майстер пейзажів любив природу і був з нею в гармонії.

Завдяки вмілому використанню палітри і переливам колірних відтінків, кожний твір художника має особливе звучання. Ми відчуваємо велику силу природи, яка для простої людини залишається непомітною. Тільки справжній геній володіє такою здатністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)