Портрет князя Ф. Ф. Юсупова – Валентин Сєров

Портрет князя Ф. Ф. Юсупова   Валентин Сєров

Видатний живописець, графік і портретист Валентин Олександрович Сєров по праву вважається великим майстром, так званої, живопису нового реалізму. Його полотна відрізняє особливе співвідношення світла і тіні, гра з кольором і підбір складною оттеночной гами.

Особливо значні і масштабні твори Валентина Сєрова в жанрі портрета. Прикладом тому може бути така робота художника, написана ним у 1903 році, як “Портрет князя Ф. Ф. Юсупова”.

“Портрет князя Ф. Ф. Юсупова” народжує думки про красу і велич, створює образ високої людини, що притягає своєю силою і непохитною внутрішньою впевненістю.

Контрастне рішення полотна надає роботі виразність і додаткове відчуття урочистості. Пряма постать князя верхи на коні підкреслює стан і статус людини, що належить до аристократичного роду і високому військово-кавалерійському чину.

Для створення картини Сєров вибирає самий яскравий і благородний білий колір. Цей колір присутній у вирішенні основних образів, так і в промальовуванні деталей. В цілому, портрет вийшов стриманим, без надмірностей, химерною розкоші, без чого б то не було вульгарного.

Витягнуті, підкреслено прямі лінії, спрямовані вгору, заражають своєю енергією сили і витримки. Постать князя випромінює твердість, непохитність і рішучість. У його погляді не зустрінеш сумніви і неясності.

Портрет вийшов монументальним, точно цей образ висічений з каменю. Це враження підсилюють відтінки білого кольору, що нагадує мармур.

Портрет князя сповнений мужності і воєнного блиску. Контраст, який використовується в створенні цієї картини, надає зображенню виразне звучання. Крім того, контрастне поєднання чорного і білого – це класичне поєднання, необхідне, щоб підкреслити силуетний малюнок, ще раз звернути увагу на гідність фігури, її непересічність і заслужене велич.

“Портрет князя Ф. Ф. Юсупова” в даний час можна побачити в колекційних запасниках Державного Російського музею в Санкт-Петербурзі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Портрет князя Ф. Ф. Юсупова – Валентин Сєров.