Мадонна дель Импанната – Рафаель Санті

Мадонна дель Импанната   Рафаель Санті

Картина Рафаеля Санті “Мадонна дель Импанната” створювалася великим живописцем практично в один час з знаменитої “Сікстинської мадонною”. Розмір картини 158 x 125 см, дерево, олія. На картині зображені художником діва Марія з дітьми Христом та Іоанном Хрестителем, свята Єлизавета і свята Катерина. Картина “Мадонна дель Импанната” свідчить про подальше вдосконалення стилю художника, про ускладнення образів в порівнянні з м’якими ліричними образами його флорентійських мадонн.

У Марії картини “Мадонна дель Импанната” більше душевної сили, в її рухах відчувається енергія і впевненість. У сильному русі представлений і немовля Христос. У порівнянні з життєвою повнотою образів цієї картини перше за часом тондо Рафаеля, “Мадонна Коннестабиле” здається ще повною наївного благочестя.

По-новому в картині “Мадонна дель Импанната” вирішена і композиційна проблема, художник Рафаель Санті відходить від колишнього спокійного рішення, заснованого на взаємних повторах ліній, і шляхом більш контрастного об’єднання мотивів пірамідальної композиції досягає рівноваги не стільки статичного, скільки динамічного.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна дель Импанната – Рафаель Санті.