Портрет папи Юлія II – Рафаель Санті

Портрет папи Юлія II   Рафаель Санті

Портрети Юлія II, у старості, існують в трьох версіях: в Національній галереї в лондоні, в галереї Уффіці, Флоренція і в палаці Пітті, Флоренція. Дослідження картин показали: картина в Лондоні – оригінал, в галереї Уффіці – робота учнів Рафаеля, у палаці Пітті – приписиватся Тіцианом, як копія з роботи Рафаеля.

Римський папа зображений на портреті, за записками Вазарі, настільки жваво і схоже, що здається живим. Юлій II, хоча старий, все ще здається дуже енергійним, і енергія Делли Ровер ясно видно в руці, яка, з силою і гордістю, стискає ручку стільця. Спинка стільця має прикраси у вигляді жолудя й нагадує герб папи Римського. Час написання картини визначили за документами.

Юлій II відростив бороду 1511г, як символ жалоби за втраченою Болоньї і збрив до березня 1512г. Дратівливий і активний чоловік, якого багато критикували протягом його бурхливих воєнних кампаній, проникливий і достатньо удачливий, унікальний в історії мистецтва, римський тато, на якого працювали відразу три найбільших художника Високого Ренесансу – архітектор Браманте, Мікеланжело і Рафаель, помер у 1513г, тобто незабаром після написання цього портрета. При ньому Мікеланджело створив стелю Сікстинської капели і знамениту статую “Мойсей”, яка повинна була обезсмертити Юлія II.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет папи Юлія II – Рафаель Санті.