Портрет архітектора Бартоломео Франческо Растреллі – Пфанцельт

Портрет архітектора Бартоломео Франческо Растреллі   Пфанцельт

Цього людини сміливо можна назвати одним з найбільших архітекторів Росії середини XVIII століття. Рід Растреллі відбувається з Флоренції. Дід майбутнього архітектора в 1670 році отримав дворянський герб і дуже цим пишався. Батько Бартоломео Франческо, Бартоломео Карло був скульптором, працював в Римі, Парижі.

У 1715 році після смерті французького короля Людовика XIV Растреллі – батько зрозумів, що буде важко заробити на життя при новому государя, якому було всього 5 років, і тому прийняв пропозицію працювати в Росії. Таланту Растреллі молодшого російське мистецтво зобов’язане блискучим розквітом палацового ансамблю. Його майстерність перетворило місто-порт і місто-фортеця в місто палаців.

Приїхавши з батьком в Петербург шістнадцятирічним хлопчиком, він знайшов в Росії свою другу батьківщину. Тут протікав і весь творчий шлях цього великого зодчого, сформувався і розцвів його чудовий талант. Найбільшими творами Растреллі є: Смольний монастир, Катерининський палац у Царському Селі, палац Строганових на Мийці в С.-Петербурзі, Великий палац у Петергофі, Андріївська церква і Маріїнський палац в Києві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет архітектора Бартоломео Франческо Растреллі – Пфанцельт.