Богоматір Перш Різдва і по Різдві Діва, зі святими на полях

Богоматір Перш Різдва і по Різдві Діва, зі святими на полях

Багатосюжетна композиція включає зображення кількох подій, пов’язаних з розповіддю про Різдво Христове.

Подібно багатьом творам мистецтва Палеха, повторює зразок XVII ст. Ікона є професійним твором палехської живопису XIX ст., що представляють художню і музейну цінність. Богоматір зображена сидячою, з немовлям Христом на колінах, її права рука – в жесті, звичайному для іконографії Богоматері Седмиезерской; у лівій руці немовляти держава і скіпетр.

Обидва в царських шатах, на головах вінці. Вінець Марії одягнений поверх мафория, його підтримують два ангела. На тлі зліва зображено Явище ангела Йосипу уві сні, праворуч – Йосип з торбинкою на плечі, – з сцени “Втеча в Єгипет”. На верхньому полі – благословляє Бог-Батько у гірлянді хмар; у верхніх кутах – херувим і серафим. На бічних полях попарно: преподобний Іоасаф-царевич і великомученик.

Гліб, преподобний Феоктист і мучениця Фамаида. Назва ікони, рідкісною іконографії, дано імовірно. Ікона, виконана у середині XIX ст., являє іконографічний інтерес, має художнє та музейне значення. Зразок професійної іконопису кінця XIX ст. в традиційній техніці темперного. Представляє інтерес іконографічний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Богоматір Перш Різдва і по Різдві Діва, зі святими на полях.