Посадка на галери – Алессандро Маньяско

Посадка на галери   Алессандро Маньяско

Італійський живописець Алессандро Маньяско навчався у свого батька. Він працював в основному в Генуї та Мілані, писав картини на релігійні і міфологічні теми, а також жанрові твори. На творчість художника зробило великий вплив мистецтво С. Троянда, Ж. Калло, майстрів Генуезької школи. Незважаючи на це, живопис Маньяско наповнена індивідуальністю, що позначається як в манері письма, так і в трактуванні образів, розробці тем.

Твори художника відрізняють гротескність характеристик, підкреслена контрастними протиставленнями світла і тіні, а також ритмічність композиційних рішень. З ними поєднується пластична трактування фігур і предметів, заснована на особливій техніці письма, що надає образам динаміку. Так, в картині “Посадка на галери” прекрасно уживаються хаос і організованість, навіть певна ритмічна дисципліна.

Інші відомі твори: “Трапеза черниць”. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Вакханалія”. 1710-е. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Привал бандитів”. 1710-е. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Гірський пейзаж”. 1720-е. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Весільний банкет”. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Посадка на галери – Алессандро Маньяско.