Геракл і музи – Алессандро Аллори

Геракл і музи   Алессандро Аллори

Картина флорентійського художника Алессандро Аллори “Геракл і музи”. Розмір картини 39 x 29 см, мідь, масло. Культ Геракла був загальним у всього еллінського народу. Свята на честь Геракла називалися гераклеями і існували в Сикионе, у Фівах та інших місцях давньої Греції.

Як представник сили, Геракл зізнавався покровителем всіх гімназій і палестр; гладіаторів в Римі присвячували свою зброю Геркулесу. Коли герой давньогрецьких міфів Геракл відпочивав після перемоги, він любив тішити свій слух музикою і співом: звідси його ставлення до музам. Музи – міфічні жіночі істоти у стародавніх греків. Гомер в “Іліаді” і найдавніша грецька поезія частіше називають лише одну музу, знає все, що людина жадає знати про богів, таємниці світобудови і долі героїв. В інших давньогрецьких переказах музи живуть на Олімпі і увеселяют співом бенкетуючих богів.

Музи люблять і підтримують співака, який визнає, що він усім їм зобов’язаний, і карають сміливих, мудрих перевершити їх у співі: так, вони засліпили за це фракійського співака Фамирида і позбавили його дар співу. Вже в “Одіссея” муз налічується дев’ять. Імена муз з часів Гесіода, встановилися наступні: Калліопа, Кліо, Евтерпа, Талія, Мельпомена, Терпсіхора, Ерато, Полігімнія, Уранія. Батьками муз в міфології вважаються Зевс і Мнемозина. Значення їх довго обмежувалося поезією, співом і танцями, яким, за поданням поетів, вони сприяли спільно.

Більш точне відмінність між областями діяльності окремих муз веде свій початок лише з часів олександрійської епохи. На розвиток художніх типів муз вплинув дельфійський храм Аполлона, на фронтоні якого зображені були Аполлон і музи; важливу роль зіграли і групи біля Гелікону, створені здебільшого Кефисодотом, батьком Праксителя. У Мантинее знайдені рельєфи підстав, з яких один зображує змагання Аполлона з Марсием у співі, а на кожному з двох інших зображені по три музи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Геракл і музи – Алессандро Аллори.