Геракл і гідра – Антоніо дель Поллайоло

Геракл і гідра   Антоніо дель Поллайоло

На маленькій за розмірами картині Антоніо Поллайоло, флорентійського живописця епохи кватроченто, зображений один з подвигів давньогрецького героя Геракла, або Геркулеса. Друга дощечка з композицією на тему цього міфу також знаходиться в музеї.

Дослідники припускають, що обидві роботи є ескізами до великих картин, які замовив художнику П’єро Медічі, або ж їх зменшеними копіями. Але вони можуть бути і самостійними творами, і тоді тим більше потрібно відзначити, що Поллайоло зумів наділити настільки мале зображення монументальністю.

В якості сюжету майстер узяв ту частину міфу про Геракла, в якій він бореться з лернейською гідрою, гігантською змією, яка мала безліч голів і одну з них безсмертну. Напруга битви художник передає, зображуючи роздуті м’язи героя і відчайдушний вираз обличчя. Робота сповнена руху.

Сила і міць Геракла підкреслені розташованим далеко внизу пейзажем і тим, що головний персонаж поміщений на тлі неба. Але в той же час живописець явно був захоплений красивими і пружними лініями драпіровок, зміїного тіла, в’ється стрічки річки, які створюють в творі складний візерунок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Геракл і гідра – Антоніо дель Поллайоло.