Портрет дівчинки – Джошуа Рейнолдс

Портрет дівчинки   Джошуа Рейнолдс

Рейнолдс володів рідкісним навіть і серед дуже талановитих живописців даром писати дітей. Вони почували себе в його майстерні виключно вільно, і художник мав можливість малювати їх в самих безпосередніх позах. Він умів спілкуватися з дітьми.

Природно, подібна чуйність майстра до дітей допомагала йому створювати дивно живі дитячі образи, прекрасним прикладом чого може служити “Портрет дівчинки” . Іноді Рейнолдс писав і групові дитячі портрети, де зображував своїх маленьких клієнтів грають на якому-небудь мальовничому тлі.

Такі “Діти Бруммеля”, 1781-82 . Та стилістика, в якій Рейнолдс писав дітей, говорить про те, що він повністю поділяв погляди свого знаменитого сучасника Жан-Жака Руссо, який стверджував, що дітям необхідно надавати повну свободу.

Повертаючись до творчості Рейнолдса, зазначимо, що його пензлю належать не тільки проникливі портрети дітей, але і чарівні картини, що зображають матір і дитину, – такі, наприклад, як “Джорджиана, герцогиня Девонширская, зі своєю донькою, Джорджианой Кавендіш”, 1784 . Цікаво, що за чверть століття до цієї роботи художник написав портрет маленької герцогині Девонширської з її матір’ю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)