Три сестри Монтгомері у вигляді грацій, прикрашають квітами статуя Гіменея – Джошуа Рейнолдс

Три сестри Монтгомері у вигляді грацій, прикрашають квітами статуя Гіменея   Джошуа Рейнолдс

Ця картина – найбільший за форматом і найамбітніший груповий портрет Рейнолдса. Зображені тут, як випливає з назви, три сестри Монтгомері, дочки сера Вільяма Монтгомері – Барбара, Елізабет і Ганна.

Замовив цю картину Рейнолдсу Люк Гардінер, член Парламенту і наречений Елізабет, старшою з сестер. Гардінер просив художника, щоб він зобразив дівчат в повний зріст, “представляють якої-небудь алегоричного або історичний сюжет”.

У травні 1773 року Рейнолдс приступив до роботи, вибравши сюжет, найкращим чином підходить до швидкої весілля Елізабет. Він вирішив показати трьох сестер прикрашають квітковою гірляндою терму, увінчану бюстом Гіменея. З приводу даної композиції майстер писав замовнику: “Вона дозволяє найкращим чином показати фігури і відкриває широкі можливості для витончених міфологічних та історичних асоціацій”.

Дослідникам вдалося виявити кілька джерел, використаних Рейнолдсом під час роботи. Але всі запозичення він зробив настільки акуратно і до місця, що вони більш ніж органічно вписалися в загальну тканину полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Три сестри Монтгомері у вигляді грацій, прикрашають квітами статуя Гіменея – Джошуа Рейнолдс.