Портрет полковника Тарлтона – Джошуа Рейнолдс

Портрет полковника Тарлтона   Джошуа Рейнолдс

Банастр Тарлтон був знаменитим офіцером-кавалеристом, дослужилися з часом до генеральського чину. Він також був членом Парламенту, а в 1818 році отримав титул баронета. Тарлтон прославився в ході війни за незалежність, а його портрет Джошуа Рейнолдс написав невдовзі після повернення героя в Англії в січні 1782 року.

У списках відвідувачів майстерні Рейнолдса ім’я Тарлтона зустрічається між 28 січня та 11 квітня 1782 року, а вже в травні того ж року картина була виставлена в Королівській академії мистецтв. На тій же виставці публіка могла побачити ще один портрет Тарлтона, кисті Томаса Гейнсборо, але він, на жаль, не зберігся, і ми позбавлені цікавою можливості зробити порівняльний аналіз цих полотен.

На портреті Рейнолдса Тарлтон показаний зупинився на хвилину серед бою, щоб поправити свою шпагу. Його позу майстер запозичував з класичної статуї Меркурія, поправляющего сандалю, зліпок з якою був у Королівській академії. Рейнолдс, як ми вже знаємо, був віртуозом запозичень, проте в “Портреті полковника Тарлтона” він перевершив самого себе. Обрана поза героя чудово зраджує, з одного боку, його рішучість, а з іншого – обережність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет полковника Тарлтона – Джошуа Рейнолдс.