Катання на ковзанах за міськими стінами – Аверкамп Хендрік

Катання на ковзанах за міськими стінами   Аверкамп Хендрік

“Катання на ковзанах за міськими стінами” – одне з найбільш характерних творів голландця, написане в сріблястій гамі. Фарби підібрані надзвичайно ретельно. Невеликі фігурки ковзанярів вписані в об’ємний простір полотна з декоративною точністю. Одним з типових композиційних рішень художника є дуже реалістичне зображення холодного прозорого зимового неба, що наповнює всю картину відчуттям бадьорості і свіжості північної зими.

Педантичність Аверкампа щодо дрібних деталей проявилася і в цій роботі. Так, ретельно виділений червоний пояс на дамі в лівому нижньому кутку полотна привносить пожвавлення, передаючи веселий азарт відпочиваючих городян, що прийшли покататися на замерзле озеро. В кінці свого творчого шляху Аверкамп значно розширив кордони своїх робіт.

Тепер, у створенні художніх сюжетів у нього “брало участь” більша кількість персонажів. Визнаний майстер реалістичного міського пейзажу, Аверкамп користувався заслуженим авторитетом як у мистецькому середовищі, так і серед простих голландців, залишаючись одним з найбільш яскравих представників нідерландської живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Катання на ковзанах за міськими стінами – Аверкамп Хендрік.