Меценат представляє імператору Августу вільні мистецтва – Джованні Баттіста Тьєполо

Меценат представляє імператору Августу вільні мистецтва   Джованні Баттіста Тьєполо

У мистецтві Тьєполо композиційна та колористична довершеність поєднуються з безмежною творчою фантазією, майстерне володіння рисунком і ретельне вивчення моделі – з натхненним даром імпровізації. Монументальні і станкові твори Тьєполо прославляють давніх полководців і сучасних європейських володарів або відтворюють епізоди священного писання і античної міфології.

Полотна Тьєполо напоєні повітрям і світлом, саме завдяки цьому колорит в них набуває особливу свіжість і звучність. Широка манера письма, узагальнені форми, відсутність дрібних деталей надають композицій художника монументальність, незалежно від розмірів твори. Всіма цими якостями володіє широко відома картина невеликого формату – найкраща з зберігаються в Ермітажі робіт Тьєполо – “Меценат представляє імператору Августу вільні мистецтва”. На полотні зображений імператор Август, лівіше – Меценат, перед ними – Поезія в образі Гомера і три жінки, які уособлюють Живопис, Ліпка і Зодчество. Цей твір було замовлено художнику в 1743 році покровительствовавшим Тьєполо графом Альгаротти, письменником і ученим, великим знавцем і поціновувачем мистецтва.

Альгаротти призначав картину в подарунок графу Брюлю, міністру саксонського двору, який був радником з питань мистецтва курфюрста саксонського короля польського Августа III. В глибині композиції Тьєполо зобразив палац Брюля. Не викликає сумніву, що твір має алегоричний характер і представляє в образах імператора Августа і Мецената-Августа III і графа Брюля. В Ермітаж картина потрапила в 1769 році із зібрання Брюля. В наступному столітті вона перебувала в Гатчині, звідки в 1882 році знову повернулася в Ермітаж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Меценат представляє імператору Августу вільні мистецтва – Джованні Баттіста Тьєполо.