Фра Теодоро Урбинский в образі св. Домініка – Джованні Белліні

Фра Теодоро Урбинский в образі св. Домініка   Джованні Белліні

Творчість Дж. Белліні, одного з провідних майстрів Раннього Венеціанського Відродження, справило значний вплив на формування Венеціанської школи живопису XVI ст. Його учнями були Джорджоне і Тіціан. Художник народився у Венеції і навчався живопису у свого батька Якопо Белліні. Розквіт творчості майстра починається з 1470-х.

Белліні виконував вівтарні композиції, картини на історичні та релігійні сюжети. В середині 1470-х він звернувся до жанру портрета, в якому слідував розробленої Антонелло да Мессіна схемою трьох четвертного з грудного портрета, але надав цій схемі нову інтерпретацію, приділивши більше уваги індивідуальній характеристиці моделі, надавши образів святковість.

Пізні роботи художника, до яких відноситься портрет Фра Теодоро Урбінського, відрізняються зрілістю стилю. В них яскраво розкриваються творчі гідності майстра. Фра Теодоро Урбинский був відомим у Венеції ченцем домініканського монастиря св. Джованні та Паоло. Недалеко від монастиря знаходилася Скуола ді Сан-Марко, яку в цей час прикрашав фресками Белліні, тому, можливо, портрет був виконаний з натури.

До такого висновку підводять точна психологічна характеристика й реалістично передані риси обличчя ченця. Інші відомі твори: “Портрет дожа Леонардо Лоредана”. Ок. 1501-1505. Національна галерея, Лондон; “Мадонна з деревцями”. 1487. Галерея Академії, Венеція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Фра Теодоро Урбинский в образі св. Домініка – Джованні Белліні.