Сцена карнавалу, або Менует – Джованні Доменіко Тьєполо

Сцена карнавалу, або Менует   Джованні Доменіко Тьєполо

Венеціанський живописець і гравер Джованні Доменіко Тьєполо навчався живопису у свого батька Дж. Б. Тьєполо. З середини 1750-х художник самостійно виконував замовлення, а в 1760 очолював майстерню у Венеції, але в 1762 поїхав в Іспанію. Після смерті батька Тьєполо повернувся до Венеції, де у 1780 став президентом Венеціанської Академії мистецтв.

Тьєполо писав картини на побутові і міфологічні сюжети, присвячував їх історичним темам, займався монументальним живописом. У своїй творчості художник зумів дати власну глибоко індивідуальну, виконану особистої участі інтерпретацію венеціанського карнавалу. Він представив новий театралізований світ, повний іронічної оцінки, поетичності, чудовою неробства. Частинкою цього дивовижного світу, створеного художником, є картина “Сцена карнавалу, або Менует”, парна полотна “Зубодер”.

Однак з усією силою тема і сюжети карнавалу знайшли вираження в монументальних розписах, виконаних Тьєполо у власному будинку. Художник став відомий також своїми сатиричними творами, наповненими їдкою іронією гравюрами. Інші відомі твори: “Менует у виконанні Коломбіни і Пантиапана”. 1756. Художній музей, Барселона; “Шарлатан”. Середина 1750-х. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сцена карнавалу, або Менует – Джованні Доменіко Тьєполо.