Медея – Ежен Делакруа

Медея   Ежен Делакруа

Сюжет узятий художником з відомої трагедії давньогрецького літератора Евріпіда “Медеї””. Образ Медеї відомий нам ще з давньогрецьким міфам і легендам. Пристрасна і вольова цариця Медея була берегинею Золотого Руна, символ розкоші і влади. Ясон, їх вабить пристрасним бажанням здобути Золоте Руно, вирушив з аргонавтами в довгий і важкий шлях.

У палаці Цариці Медеї йому вдається з успіхом подолати всілякі перешкоди і чаклунські прийоми, в результаті чого він не тільки дістає Золоте Руно, але завойовує досі нездоланне серце жінки.

Закохана жінка здається на милість переможця. І незабаром виробляє на світ двох прекрасних дітей. Заради любові до героя, цариця відмовляється від влади, залишає своє царство і біжить з Ясоном, але тут у вигнанні її чекає жорстока зрада. Коринфский цар Креонт, що довідався про те, що Ясон володіє магічним руном, пропонує віддати йому в дружини свою дочку, принцесу Главку, в таємниці бажаючи дістати реліквію.

Ясон, не замислюючись про те, що кидає кохану з дітьми, погоджується. Розлючена і збожеволіла від болю Медея замишляє жахливу помсту. Залишившись з дітьми наодинці, вона втілює жахливий план в життя і своїми власними руками вбиває плоди своєї божевільної любові – двох прекрасних синів.

Делакруа, належав до чільному в 19 столітті течії – романтизму, взяв цей трагічний сюжет для своєї картини. Картина написана за канонами того часу. На ній ми бачимо царицю з двома синами, на обличчі її не то гнів, не то страх.. Вона озирається, ніби шукає підтримки, виправдання того, що зараз збирається створити.

Однією рукою вона тримає своїх синів. Один з них висить на її руці в безглуздій, незручній позі. Дитина наляканий, намагається вирватися. Іншого хлопчика, вона схопила за руку і притиснула до себе, щоб той не втік, і він кидає погляд на події, повний здивування. І він бачить ніж, міцно затиснута в руці матері.

Делакруа вдалося в цих позах і рухах передати весь жах і неминучість того, що відбувається. Він створив дуже яскравий емоційний образ покинутої жінки, яка в ім’я помсти здатна піти навіть на такий крок, як дітовбивство.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)