Соляні стовпи – Наталя Гончарова

Соляні стовпи   Наталя Гончарова

Для картини характерні велика архитектоничность, ускладнення і многофигурность композиції, різноманітність ракурсів, свобода в побудові форм.

Використовуючи прийом “мальовничого розповіді”, за основу композиції Гончарова бере біблійну легенду про Лот, але переказує її з відступом. Точкою тяжіння для кубістичної трактування є момент перетворення людської фігури в соляній кристал на тлі повергаемого міста. У гончарівській трактуванні в стовпи перетворилися всі учасники сцени – і Лот, і його дружина, і дочки, навіть їхні майбутні діти.

Багато живописно-пластичні прийоми перетікають з попередньої картини “Бог родючості”, а саме – трактування особи, особливо подвійна обведення очей, лінія брів, що переходить в ніс, голова, посаджена на плечі, тонкі руки і ноги, жорсткі деформації пропорцій, домінування 4-вугільних форм.

В мальовничій розробці поверхні намічається і новий елемент має форму “ластівчиного хвоста” у зображенні Лота. Тут він ще не виявлений в достатній мірі ні функціонально, ні мальовничо, але в наступних роботах знайде своє місце.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)