Портрет Булакова – Василь Тропінін

Портрет Булакова   Василь Тропінін

Відкрито і невимушено, з легкої напівпосмішкою дивиться герой цього портрета на глядача. У підкресленому демократизм туалету – домашній халат, недбало зав’язана краватка, у звичній природності пози – внолуоборот, спершись на спинку стільця, тримаючи в руці щойно прочитану нову книжку,- у всьому цьому є і особливу довіру до глядача-співрозмовнику, і душевна благорасположенность, і ясність світовідчуття, і артистизм людини романтичної епохи. Настільки ж природна, чиста і відкрита мальовнича гамма портрета, що створює, як і композиційна побудова і манера письма, відчуття безпосередньої присутності.

Деякими дослідниками було висловлено припущення. що зто зображення відомого московського співака і композитора Петра Олександровича Булахова, вельми шанованого сучасниками за його “оксамитовий золотнстий тенор”. В даний час ця атрибуція піддана сумніву.

Однак у портреті, створеному Тропініним, вгадується типовий для того часу образ московського інтелігента, представника нової міської культури. Життя людини, протиставив себе світу чинів, нагород та державних цінностей, свій халат – “шитій золотом мундиру.

Демократизм поведінки і мислення, широта духовних інтересів, щедрий артистизм їх прояву – ось содержаниеи пафос тропининских так званих “халатних” портретів. Художник і сам, після звільнення з кріпацтва, належав до цього кола людей і тому так захоплено і натхненно писав портрети.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Портрет Булакова – Василь Тропінін.