Старий візник, який спирається на кнутовище – Василь Тропінін

Старий візник, який спирається на кнутовище   Василь Тропінін

Тропінін, перебуваючи як кріпака, був дворовим людиною. Вважається, що дворові люди мали до селянського світу досить далеке відношення і, “зіпсовані” барської близькістю і людський, вже не цілком розуміли його. Між тим, тропининские “селяни” спростовують цей погляд.

Відзначимо відразу, що і в цій сфері інтерес художника до представників “низького звання” формувався багато в чому завдяки повчанням професора С. Щукіна, в своєму портретному класі невтомно задававшего учнівські теми зразок “Руська селянська весілля” або “Ворожба на картах”. Але і саме життя Тропініна, замкненого в українському маєтку графа В. Маркова, особливих альтернатив не пропонувала – за винятком прямої “живописній” роботи на своїх господарів за їх замовленнями, йому, за відсутністю іншої “натури” залишалося зображати лише селян. Таким чином, Тропінін став біля витоків “народного” мистецтва в якомусь відношенні мимоволі.

Втім, писав він селян із задоволенням, знаходячи особливо теплі нотки для подібних робіт – таких, як “Старий візник, який спирається на кнутовище” або “Старий, обстругивающий милицю”, 1830-е. До речі, датування цих творів недвозначно вказують на те, що інтерес до селянського світу художник зберіг і на волі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Старий візник, який спирається на кнутовище – Василь Тропінін.