Храм Киемидзудо і ставок Синобадзу-але икэ у Уено – Утагава Хиросигэ

Храм Киемидзудо і ставок Синобадзу але икэ у Уено   Утагава Хиросигэ

Монастир Канъэйдзи був одним з головних буддійських центрів Едо, а Киемидзудо був одним з головних храмів цього монастиря. Назва монастиря – “Канъэйдзи” – походить від назви епохи, він був побудований в 1631 р. Засновником його був чернець Тэнкай, який хотів побудувати копію храмів Кіото, щоб підвищити авторитет Едо, в якому жив сьогун. Киемидзудо повторює знаменитий храм Кіемідзудера, але меншого розміру. Ставок Синобадзу-але икэ біля храму імітує озеро Бивако у гори Хиэйдзан.

У ставку споруджено штучний острів з маленьким храмом Бэнтэндо, як і в Бивако. Краса храму знайшла відображення в віршах: “Канъэйдзи! Стародавні храми, у блиску золота і срібла, Ніщо в порівнянні з ним!” У Уено можна було милуватися квітучою сакурою. Священик Тэнкай хотів зробити ці місця такими ж, як в горах Йосіно, що в Ямато, де росли різні сорти сакури, які відрізнялися тим, що зацвітали в різний час, з кінця лютого до середини березня.

Під час цвітіння сакури в горах Уено відкривали чорні ворота, в які могли проходити всі бажаючі. Другий варіант цієї композиції має досить суттєві відмінності. Змінений колір дороги – від синюватого до сіро-коричневого, з яким добре поєднується рожево-червонувата піна квітучих дерев сабури.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Храм Киемидзудо і ставок Синобадзу-але икэ у Уено – Утагава Хиросигэ.