Найто-Сіндзюку в Йоцуя – Утагава Хиросигэ

Найто Сіндзюку в Йоцуя   Утагава Хиросигэ

Далі від воріт Йоцуя, на тракті Косюкайдо перебувала західна застава Едо Йоцуя Окидо, ще далі від застави розташовувалася перша станція на цьому тракті – Найто Сіндзюку. Вона була заснована в 1698 році, коли уряд бакуфу змусило губернатора префектури Синію Такато – Найто Вакаса-але ками повернути частину землі, на якій стояв його будинок. Там були побудовані будинки, поштова станція для зміни коней. Звідси і назва кварталу – Найто Сіндзюку.

Незвичайна композиція цієї гравюри: глядач опиняється на рівні крупа коня, який займає майже половину першого плану аркуша. На копитах коней – спеціальні сандалі з соломи, які використовували в Японії замість металевих підков. Ноги конюха, що стоїть перед кіньми не відразу помічають, оскільки вони взуті майже такі ж сандалі. Це жарт, свого роду розіграш художника.

Зліва – низка чайних будинків, готелів, лавок, розважальних закладів. В глибині листа – гай, за якою знаходився причал на річці Тамагава. Колористичні зміни пізнього видання найбільше стосуються далекого плану гравюри. Яскраво-червона смуга за кронами дерев поступово переходить у темно-синю, наближаючись до верхньої кромки листа.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)