Янагисима (Вербовий острів) – Утагава Хиросигэ

Янагисима (Вербовий острів)   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ показує місце перетину двох каналів, які відіграють велику роль у єдиній системі річок та каналів Едо, що з’єднуються з головною артерією Східної столиці – рікою Сумидагава. Знизу вгору, на північ, протікає Китадзиккэнгава. Під прямим кутом, на захід тече Екодзик-кэнгава. На південно-заході знаходився острів Янагисима, до нього вів міст Янагибаси, він видно в гравюрі праворуч. Янагисима був одним з великих центрів розваг. Найбільшою популярністю користувалося заклад Хасимотоя, його художник завадить в центр композиції.

Зліва від нього розташовувався храм Мекэндо монастиря Хоседзи – школи Нитирэнсю. Головним божеством храму вважалася бодисаттва Хосунин Мьокен Дайбосаиу – втілення сузір’я Великої Ведмедиці, а також шанують як божество, що охороняє від вогню і що дарує щастя і довголіття.

Серед поклонників цього божества був відомий художник Кацусіка Хокусай. Псевдонім “Хокусай” позначає “північний художник”, що пов’язано з сузір’ям Великої Ведмедиці, що знаходиться на півночі. При друку цього листа в пізньому варіанті змін у колорит внесено не було. Фарби стали більш насиченими і яскравими. Темнеющее вечірнє небо надає гравюрі характер пізніх сутінків. Перероблений квадратний картуш.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Янагисима (Вербовий острів) – Утагава Хиросигэ.