Старий млин – Вінсент Ван Гог

Старий млин   Вінсент Ван Гог

Під час однієї з прогулянок по околицях Арля Ван Гога вразив вигляд старого млина на околиці селища. Художник завжди знаходив своєрідну привабливість в застарілих будівлях, але ще більше його надихала тема селянської праці. Ці почуття знайшли втілення на даній картині.

Масивна будівля старого млина займає більшу частину переднього плану, але при цьому воно позбавлене тяжкості і огрядності. Художник підкреслив її старість, зобразивши похилі стіни, стару цегляну кладку, нерівну дах.

На дальньому плані синьою смужкою видніються гори, біля підніжжя яких розташувалися фермерські ділянки. Автор композиційно відокремив їх від споруди млина, щоб підкреслити різницю між старим і новим укладом сільського життя. Праворуч він помістив фігури старих, які йдуть, підтримуючи один одного.

Картина виконана широкими вільними мазками пастозного фарби. Її колірна гамма складена спокійними теплими тонами. На тлі яскраво-синьої смуги пагорбів видно дахи фермерських будинків і яскравої зелені острівці. Передній план разом з будівлею млини виконаний у пастельних тускловатих тонах, лише злегка оживляющихся бузковими і зеленими мазками.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)