Портрет княгині Естерхазі – Ангеліка Кауфман

Портрет княгині Естерхазі   Ангеліка Кауфман

На картині Кауфман зображена княгиня Естерхазі, дружина австрійського фельдмаршала і угорського можновладного князя Миколи Естерхазі.

Естерхазі-Галанта – могутній і багатий рід угорських магнатів; за переказами, веде початок від Аттіли; за документальними даними відомий з 1238 року. Засновник могутності будинку – Микола Естерхазі, родоначальник лінії Форхенштейн, палатин Угорщини.

Найбільш відомі:

1) Князь Павло Естерхазі, граф Фракно і Берег, австрійський фельдмаршал, палатин Угорщини; брав участь в 1683 році в визволенні Відня і в 1686 році у взятті Офена у турків; в 1687 отримав титул імперського князя, право карбування монет зі своїм зображенням і право зводити в дворянство.

2) Князь Микола Йосип Естерхазі, граф Форхенштейн, австрійський фельдмаршал, онук попереднього; відзначився у війні за австрійську спадщина і в Семирічній війні; відомий як меценат; із заснованої ним у Эйзенштадте музичної школи вийшли Гайдн і Плейэль.

3) Князь Микола Естерхазі, австрійський фельдмаршал, онук попереднього; в 1809 році виставив корпус добровольців на допомогу Австрії в відповідь на прокламацію Наполеона, що пропонувала йому виборчу корону Угорщини. Володіння князівської лінії будинку Естерхазі в 19 столітті складалися з 29 маєтків з 60 містечками і 414 селами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет княгині Естерхазі – Ангеліка Кауфман.