Трійця – Ікона

Трійця   Ікона

Ікона точно відтворює іконографію та декоративне оздоблення чудотворного образу роботи преподобного Андрія Рубльова. Його знаменитий оклад є самостійним твором кращих російських срібних і золотих справ майстрів, видатним пам’ятником декоративно-прикладного мистецтва.

У XIX ст. іконописна майстерня Троїце-Сергієвої лаври, очолювана Іваном Матвеевичем Малишевим, почала масовий випуск ікон, що відтворюють шановані образи. На них живописними засобами відтворювалися фактура і убрання стародавніх пам’ятників.

Цінність цієї ікони полягає в майстерному репродукуванні шедевра стародавніх ювелірів в матеріалі. Карбувальник переносить всі найдрібніші подробиці розкішного окладу на позолочену поверхню металевого листа. Вінці з коронами, цати, прикрашені дорогоцінними каменями, гравіровані з чорнінням дробници зі святими на полях, багатий бароковий орнамент передані з дивно дбайливим ставленням до першоджерела.

На нижньому торці окладу поміщена різьблена напис: “Чудотворна ікона Пресвятої Трійці, місцева въ Троицкомъ соборі № 3. Золотий окладъ з камінням і на среднемъ особі Панагія. Вкладъ царя Бориса Феодоровича Годунова 1600 р. Три цети золотия. Додано царем Михаиломъ Феодоровичемъ Романовимъ. 1626 р.” Мальовниче зображення на дереві виконано маслом “під оклад” в академічній манері, властивій “синодальному періоду”. День Святої Трійці святкується через сім тижнів після Великодня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)