Коронація дожа на Сходами гігантів в Палаці Дожів – Франческо Гварді

Коронація дожа на Сходами гігантів в Палаці Дожів   Франческо Гварді

Ім’я Франческо Гварді пов’язано з Венецією ” – містом, в якому він народився і помер, навчався живопису й писав пейзажі. В наші дні з творчістю Гварді пов’язують перехід до венеціанської школі від ведути – документально-точного пейзажу – до міського пейзажу, заснованого на особистих враженнях, “пейзажу настрою”. Однак за життя Гварді не був відомий, його твори не користувалися особливим успіхом.

Лише в XIX-XX ст. творчість художника було оцінено по достоїнству. Образи Венеції у виконанні Гварді – романтично-сумні, елегійно-сумні. Місто під його пензлем – просочене хвилюванням і мудрістю століть дивовижна споруда, що володіє привабливою силою давнину. У 1760-х, після смерті брата Джованні Антоніо, Франческо Гварді став керувати його живописної майстерні. У ці роки він отримав замовлення на серію з дванадцяти картин з нагоди вступу на посаду нового дожа Венеції Альвизо IV Моченіго.

При виконанні замовлення Гварді ставилося в обов’язок використовувати малюнки Каналетто, гравіровані Дж. Б. Брустон. Створена художником серія поєднала в собі ослепительность і помпезність образів з грунтовною витонченістю, притаманною Гварді в трактуванні світло-повітряного середовища. Інші відомі твори: “Сіра лагуна”. Галерея Польді Пеццолі, Мілан; “Пожежа в кварталі Сан Маркуола”. Галерея Академії, Венеція; “Пейзаж. Захід”. Галерея Амброзіана, Мілан.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Коронація дожа на Сходами гігантів в Палаці Дожів – Франческо Гварді.