Портрет невідомого молодика в гвардійському мундирі – Федір Рокотов

Портрет невідомого молодика в гвардійському мундирі   Федір Рокотов

Зіставляючи численні факти, кандидат мистецтвознавства, В. Р. Романичева з упевненістю стверджує, що “з середини 1750-х рр. Рокотов перебував ст. Петербурзі і навчався, очевидно, в Гарнізонній школі, ‘можливо, в самому Кадетському корпусі, як класний учень або приватно навчається… Але так чи інакше, він був тісно пов’язаний з Шляхетним Кадетским корпусом”.

На користь цієї версії свідчить і той факт, що більшість портретованих Рокотовим були випускниками цього закладу. Це ще одна причина, по якій “Портрет невідомого молодика в гвардійському мундирі” багатьма дослідниками вважається єдиним автопортретом худжника.

Зображене на ньому особа з хлоп’ячими пухкими губами може здатися по-юнацьки безтурботним, якщо б не серйозний погляд живих, світлих, дуже уважних очей, що виражають велику гідність і говорять про розум і чималої енергії. І хоча малюнок тут ще досить боязкий, а живопис досить суха, але молодий художник зумів передати особисті якості людини, його живий конкретний образ. Цей портрет – лише пролог до подальшого творчості Рокотова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Портрет невідомого молодика в гвардійському мундирі – Федір Рокотов.