Дівчина з монетою (Дівчина Галісії) – Бартоломе Естебан Мурільйо

Дівчина з монетою (Дівчина Галісії)   Бартоломе Естебан Мурільйо

Це невелике полотно належить до розряду жанрових картин великого художника. Воно досить сильно відрізняється від його кілька вигадливих та манірних робіт в стилі бароко, створюваних для церков і монастирів. В протилежність картинам церковної тематики, тут ви не знайдете неприродних поз і багатих пишних шат.

На полотні виявилася навіки присутня проста дівчина з іспанської провінції Галісія. Вона тримає в руці монету і явно радіє її отримання. Можливо, дав її дівчині сам художник за те, що вона позувала для картини. На дівчині просте лляне вбрання, що явно відносить її до нижчих класів тогочасного суспільства, предпочитавшим шовк та парчу.

Голова іспанки покрита великим шматком світлої тканини, задрапірованому гарними виразними складками. Тут повною мірою проявилося майстерність живописця, адже ми буквально можемо відчувати фактуру цього матеріалу. Зображена дівчина на скромному темному тлі, нейтральному, абсолютно без деталей. Це дає нам можливість зосередити свою увагу на особі – молодий, усміхнений, але з прихованим сумом в очах.

Виразні чорні очі дівчини не посміхаються, вони навіть не дивляться прямо на художника, а злегка відведені в сторону. Яка дума володіла нею в той момент? Цього ми ніколи не дізнаємося, але у кожного є шанс придумати свою історію дівчини з монетою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)