Мадонна з чотками – Бартоломе Естебан Мурільйо

Мадонна з чотками   Бартоломе Естебан Мурільйо

Ця картина – яскравий приклад того, як художник “вписав” анахронізм у біблійний сюжет. Мадонна зображена на полотні з чотками розаріо – типовим атрибутом католицької віри. У часи художника такі чіткі, а також тісно пов’язана з ними молитва, були широко поширені і вважалися неодмінним атрибутом істинно віруючого іспанця та іспанки.

Постаті Мадонни з немовлям Ісусом на руках зображені на темному, досить похмурому тлі замкнутого приміщення, з-за чого тіло дитини і ніжна, світла шкіра жінки здаються просто блискучим особливим внутрішнім світлом. Діва Марія сидить на масивної лаві, притискаючи до себе голе тільце малюка. І в матері, і у сина суворі, похмурі обличчя, наче вони обидва передчувають майбутню печаль, горе і страждання, які обрушаться на їх сім’ю. У цій картині в повній мірі проявилося властиве майстру відчуття кольору і вміння віртуозно передавати фактуру тканини.

Драпірування наряду Діви Марії настільки виразні, що від них не відвести погляду. На іржаво-червоної тканини основного сукні кидає фіолетові відблиски синя атласна накидка, а найтонша кремова вуаль навколо шиї Діви перегукується з її блідою, порцелянової шкірою. Обидва – і мати, і дитя – не відриваючи погляду, дивляться прямо на глядача, буквально проникаючи в душу своїми яскравими чорними очима з прихованою в них сумом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мадонна з чотками – Бартоломе Естебан Мурільйо.