Свята Цецилія – Гвідо Рені

Свята Цецилія   Гвідо Рені

Картина італійського художника Гвідо Рені “Свята Цецилія”. Розмір картини 94 x 75 см, полотно, олія. Цецилія, християнська свята католицької церкви, жила в першій половині III століття. Народилася в римській патриціанської сім’ї; в ранній молодості таємно була звернена в християнство і дала обітницю цноти.

Батьки хотіли видати її заміж за язичника Валерія, але вона звернула і його в християнство і схилила шанувати її обітницю. Біля 230 року Цецилія зазнала мученицьку смерть разом зі своїм нареченим і його братом, Тибурцием. Легенда повідомляє, що свята Цецилія була поміщена у вогненно-розпечену баню, але залишилася неушкодженою; кат тричі безуспішно намагався її обезголовити, і лише на третій день вона померла від ран.

Папа Пасхалій I в 821 році поклав її останки у склепі церкви святої Цецилії в Римі. Пам’ять 22 листопада. Свята Цецилія неодноразово зображувалася великими майстрами: Рафаелем – у болонській пінакотеці, Доменикино, Карло Дольчі та іншими художниками. Свята Цецилія вважається покровителькою духовної музики.

Палестрина заснував у Римі товариство для розвитку духовної музики під назвою братства святої Цецилії. Папа Пій IX перетворив суспільство в Академію і заснував орден відзнаки для членів цієї Академії, під назвою ордену святої Цецилії. В Італії досі діють кілька товариств духовної музики, під ім’ям спілок святої Цецилії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)