Велосипедист – Наталя Гончарова

Велосипедист   Наталя Гончарова

У картині точно передана стрімка швидкість руху. Повз мчить велосипедиста миготять вуличні вивіски і зливаються в одне ціле. Швидкий рух коліс передано через їх багаторазове повторення один біля одного.

І сама людина, пригнувшийся до керма, розшаровується, стає підпорядкованим загальній ідеї – швидкості. Це основні ознаки футуризму – зміщення контурів, повторення деталей і вкраплення незакінчених фрагментів. Розкладаючи форми видимого світу, Гончарова, тим не менше, зуміла створити цілісний образ динаміки в житті окремої людини.

У цій картині втілена естетика ХХ століття – століття технічного прогресу і прискореного темпу життя. Вже сталася 1 Російська революція 1905 року. Напередодні Першої Світової війни, що почалася в 1914 році, неспокійна обстановка в суспільства була тонко уловлена художницею і виражена в невинному сюжеті – умовної фігурі людини на велосипеді.

Це одна з кращих картин художниці в стилі кубофутуризму. Подальша творчість Гончарової йшло в дусі нового, винайденого М. Ларіоновим стилю “лучізм”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Велосипедист – Наталя Гончарова.